MEGA BEYİN – ELEKTRONİK DERGİ Mega-Beyin-Dergisi-Business-3 Full view

MEGA BEYİN – ELEKTRONİK DERGİ

MEGA BEYİN – ELEKTRONİK DERGİ

Merhaba Sevgili Okurumuz,

Bu selamlama yazımızda derginize uzun zamandır ulaşamama nedenleri ve çareleri üzerinde sohbet edeceğiz.

Dergiciliğin kaderidir; sayılarınız peş peşe çıkar. Bir, iki, üç… Onuncu sayıya ulaştığınızda abone sayınızda bir yükselme yoksa oturur düşünürsünüz; ya dergiyi yayınlamam kararı verirsiniz ya da en azından elektronik ortamda da olsa yayına devam etmek istersiniz. Tam da bizi anlatan durum bu; elinizdeki e-dergi ile Mega Beyin’i elektronik ortamda devam ettirmek.

Dergi olarak baştan beri ülke genelinde dağıtım ağına girmedik. Astarı yüzünden pahalı olan bu sistemde bir-iki dağıtım şirketinin hegemonyasında dağıtılan dergilerin çoğu da dağıtım şirketinin bağlı olduğu holdingler. Kendi dergilerinin ve gazetelerinin dağıtımı için kurmuşlar firmaları. Bizim gibi “eti budu ne ki!” olan dergilerin bu dağıtım ağına girmesi yüksek oranda risk barındırıyordu. Kazancınızın ciddi bir kısmını dağıtım firmasına veriyorsunuz. Geri kalanı baskı masrafları vb. Sonra ne mi oluyor? Hesap kitap yaptığınızda bırakın az kazanmayı zarar ediyorsunuz.

Biz ne yaptık? Biz Mega Beyin’i dağıtım firmalarına vermedik; abone sistemimizle okuyucumuza doğrudan ulaşalım istedik. Tek aracımız da internet. Hem www.megahafiza.comwww.megabeyin.com  ve hem de www.megashop.net  sitelerimiz üzerinden abone gelmesini istedik. Siz duyarlı okuyucularımız, çok teşekkür ederiz, sağ olun, desteklerinizi esirgemediniz; ancak yetmedi. Yine de size dergimize ait  www.megabeyin.com sitesinden hem e-dergi yoluyla hem de daha dinamik bir şekilde sürekli yeni yazılar desteğiyle iletişimiz devam edecek.

Burada bizim yaklaşımımız, “Bir şey tamamen elde edilmezse, tamamen terkedilmez” prensibidir. “En azından” diyebileceğimiz, sizinle iletişimize devam edebilecek bir çare bulmaktır. Bu çareyi de işte e-dergi ile bulduğumuzu düşünüyoruz.

Bizi izlemeye devam ediniz.

Sağlık ve esenlikler dileğiyle.

Bestami Çiftçi

Genel Yayın Yönetmeni

Yorumlar

yorum

YAZAN Bestami Çiftçi

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.

Benzer Makaleler