Abonelik


Melik Duyar’dan Mesaj; MEGA BEYİN DERGİSİ NEDEN YAYINLANIYOR?

Çoğunuz böyle bir dergiyi çıkartmamınızın nedenini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun çok özel bir nedeni var ve bu neden bana Apple bilgisayarın kurucusu Steve Jobs’u hatırlatıyor.

melik-duyar-dan-mesaj

Apple bilgisayarın ve iPhone’un fikir babası olan Steve Jobs ve arkadaşları ilk bilgisayarları olan Macintosh’u bir garajda dizayn ederlerken, başlangıç amaçları onu satmak ve devasa bir şirket kurmak değil, “Çalışmaktan mutlu olacakları ve kendileri için ihtiyaç duyacakları mükemmel bir bilgisayar yapmaktı”. Nitekim de yaptılar. Ancak anlaşıldı ki dünyada aynı şeye ihtiyaç duyan çok sayıda insan varmış. Öyle ki, Mac bilgisayarlar o dönemde Microsoft’u oldukça sarsan bir şirket oldu. Halen dünya lideri kurumlardan biri.

MEGA BEYİN dergisinin çıkartılmasında da aynen Steve Jobs ve arkadaşlarının amaçlarına benzer bir neden var. Kendimin, çocuklarımın, ailemin, çalışanlarımın ve şirket yöneticilerimizin gelişmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğum bilgileri içinde bulabileceğim ve okumaktan zevk alacağım hayalimdeki dergiyi hayata geçirmek. Kimbilir belki de benim ihtiyaç duyduğum böyle bir hayali çok kişi paylaşıyor olabilir.

Çağımızın en büyük gücü bilgi. Elektronik çağ bilgiye ulaşmayı çok kolaylaştırdı, ancak bunun yanında ihtiyaç olanın aranıp, bulunması için taranacak bilgi miktarı devasa boyutlara ulaştı. Ayrıca bu devasa yığının büyük bir kısmı yanlış bilgilerle dolu ve çöp niteliğinde… Doğru bilgiye ulaşmak için çöpün içinde oldukça debelenmeniz gerekiyor. Siz debelenmeyle zaman harcarken üretilen çöp ve bilgi miktarı hızla artmaya devam ediyor. Zamanın çok daha değerli olduğu çağımızda ihtiyacımız olanın bir hap şeklinde bize sunulmasına neler vermezdim bilemezsiniz. MEGA BEYİN dergisi böyle bir hap olmayı hedefliyor.

Bu anlamda MEGA BEYİN dergisinin amacı Türkiye’de kendini geliştirmek ve eğitmek isteyen öğrencilere, eğitmenlere, ailelere, çocuklara, gençlere, çalışanlara, yöneticilere ve kurumlara hizmet vermek, onları bilgilendirmek ve dünyada olup bitenlerden onları çöpün içine girmeden hızla haberdar etmek.

Özet olarak, MEGA BEYİN dergisi heyecanlı bir öğrenme ve gelişme yolculuğudur diyebilirim. Bu yolculukta hayal ettiğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileklerimle…

Melik Duyar

MEGA BEYİN DERGİSİ ABONELİĞİ

Mega Beyin Dergisi aşağıda belirtilen dönemlerde yılda dört kez yayınlanmaktadır:

İlkbahar Dönemi Sayısı : İlkbahar sayısı her yıl Mart ayının 1. günü yayınlanmakta olup, bu sayı Mart, Nisan ve Mayıs ayları dönemini kapsamaktadır.

Yaz Dönemi Sayısı : Yaz sayısı her yıl Haziran ayının 1. günü yayınlanmakta olup, bu sayı Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları dönemini kapsamaktadır.

Sonbahar Dönemi Sayısı : Sonbahar sayısı her yıl Eylül ayının 1. günü yayınlanmakta olup, bu sayı Eylül, Ekim ve Kasım ayları dönemini kapsamaktadır.

Kış Dönemi Sayısı : Kış sayısı her yıl Aralık ayının 1. günü yayınlanmakta olup, bu sayı Aralık, Ocak ve Şubat ayları dönemini kapsamaktadır.

MEGA BEYİN DERGİSİ OKUMANIZ İÇİN 5 NEDEN

1-) MEGA BEYİN Dergisi önemli bir Bilgi Rafinerisidir. Dünya çapında farklı Araştırma ve Geliştirme kuruluşlarınca üretilen taze, sıcak ve sizin için en gerekli olduğunu düşündüğü bilgileri üç ayda bir rafine ediyor ve sunuyor.

2-) MEGA BEYİN Dergisi önemli bir Bilgi Aşçısıdır. Üretilen bilgiye paralel olarak gelişen beyninizin ihtiyaç duyduğu gıdayı, bilgi malzemelerinin analitik ve sentez yapılarla ürettiği birbirinden lezzetli gıdalarla besliyor. Böylece aile, iş veya okul hayatına ilişkin performansınızı zinde tutuyor.

3-) MEGA BEYİN Dergisi bir Dil Uzmanıdır. Yabancı dili kolayca öğrenme üzerine sunduğu yönlendirici yazılarıyla ihtiyacınız olan İngilizceyi en kısa sürede öğrenmenize yardımcı oluyor.

4-) MEGA BEYİN Dergisi bir Öğrenme ve Beyin Sağlığı Uzmanıdır. Derginizde yer alan öğrenme makaleleri, beyninizi etkin kullanmayı ve kolay öğrenme yollarını size apaçık bir şekilde gösteren birer yön levhalarıdır. Böylece günlük yaşamda problemsiz yaşama, zor durumlarda doğru karar verme ve diğer insanlarla doğru iletişim kurma becerilerinize katkı sağlıyor.

5-) MEGA BEYİN Dergisi bir Mentor, bir Rehber Danışmandır. Çocuklarınızın zihinsel matematik, hafıza ve zekâ kullanım kapasitelerini yükseltme çabanızı gösterdiği etkili çözümlerle destekler. Anne ve babaların günlük hayatında karşılaştıkları bariyerlerin nasıl aşılacağına ve zorlukların nasıl kolaylaştırılacağına dair önemli yazılar bulacaksınız. Mega Beyin derginiz, çocuklarınızın eğitim hayatı boyunca nasıl başarılı olacağına ilişkin yolları gösteren bir Beyin Haritasıdır. Böylece sizin, çocuklarınızın ve çevrenizin hayatını kolaylaştırıyor.

MEGA BEYİN DERGİSİ HANGİ BÖLÜMLERDEN OLUŞUYOR?

Mega Beyin dergisinin hedefi okurlarının hayatın her alanında başarılı olmaları için onlara destek olmak ve bununla ilgili en son yöntem, araç ve bilimsel araştırma sonuçlarını onlara anında ulaştırmaktır.

Başarı ve kişisel gelişimimiz için önümüzde birçok engel vardır. Bazılarımız motivasyon sorunu çekerken, bazılarımız erteleme hastalığının pençesine düşmekte; bazılarımız dikkat dağınıklığı yaşarken, bazılarımız öğrendiğimiz bilgileri hafızamızda tutamamakta; bazılarımız etkin yabancı dil öğrenme teknikleri ararken, bazılarımız saçma sapan iddiaların tuzağına düşmekte; bazılarımız yaşam kalitemiz için endişe ederken, bazılarımız yaşlandıkça beyin performansını korumak için neler yapmamız gerektiğini araştırmakta; bazılarımız kendi geleceğimiz için kariyer planlaması yaparken, bazılarımız çocuklarımızın geleceği için en iyisi ne diye tereddüt etmekte; bazılarımız şirketlerinin daha verimli çalışması için uğraşırken, bazılarımız yeni yaratıcı fikirler arayışı içindeyiz.

Mega Beyin Dergisi Temel Olarak Şu Konuları Kapsamaktadır:

 • Beyin ve Hafıza Eğitimi Yazıları
 • Beyin, Hafıza ve Zeka Araştırmaları
 • Sosyal Yaşam Araştırmaları
 • Öğrenme Pedagojisi ve Öğrenme Psikolojisi Üzerine Yazılar
 • Etkili Ders Çalışma ve Hızlı Öğrenme Yazıları
 • Yabancı Dil Öğrenme Teknikleri
 • Hızlı Okuma Teknikleri
 • Kolay Matematik Öğrenme Yazıları
 • Genel eğitim, etkili öğretmenlik ve kolay öğrencilik yazıları
 • Aile ve Çocuk, Anne ve Baba Eğitimi Yazıları
 • Rehberlik ve Yönlendirme Yazıları
 • Yönetim ve Liderlik Yazıları
 • Problem Çözme ve Yaratıcı Düşünme
 • Beslenme ve Sağlık Yazıları
 • IQ-EQ-CQ Yazıları
 • İletişim Becerileri Yazıları
 • Kültür ve Sanat Yazıları
 • Başarmanın Sırları Yazıları
 • Evren ve Sinerji Yazıları
 • Bilimsel ve Sosyal Yaşam Haberleri
 • Girişimcilik üzerine yazılar
 • Uzaktan Eğitim yazıları
 • Elektronik Ticaret üzerine yazılar
 • Motivasyon yazıları
 • Zaman Yönetimi yazıları
 • Etkili sunum teknikleri yazıları
 • Karikatürler
 • Beyin ve Mega Zekâ Yarışmaları
 • Ve diğer konular …

MEGA BEYİN DERGİSİ KİMLER İÇİN?

MEGA BEYİN dergisinin amacı kendini geliştirmek ve eğitmek isteyen öğrencilere, eğitmenlere, ailelere, çocuklara, gençlere, çalışanlara, yöneticilere ve kurumlara hizmet vermek, araştırmaları takip ederek bilgilendirmek ve dünyada olup bitenlerden onları hızla haberdar etmektir.

ABONELİK BEDELİ – BİR YILLIK ABONELİK NELERİ KAPSIYOR?

Mega Beyin Dergisi – Yıllık Abonelik (4 sayı) – Abonelik bedeli hem yıllık 4 dergi bedelini, hem de kargo ve gönderim masraflarını içermektedir.

Abonelik, abonelik tarihinden itibaren yayınlanan dört sayıyı kapsamaktadır.

Online abonelik ve detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

MEGA HAFIZA GARANTİSİ

Mega Hafıza 1995 yılından bugüne kadar eğitim ve yayıncılık hayatında olan bir kurum olup, Mega Beyin Dergisi “MEGA HAFIZA”nın bir yayın organıdır.

 Başarı ve Kişisel Gelişiminiz İçin Planlarınızı Ertelemeyin! 

 

ABONE OLMAK İÇİN TIKLAYIN