Mega Beyin Dergisi

banner

Melik Duyar’dan Mesaj; MEGA BEYİN DERGİSİ NEDEN YAYINLANIYOR?

Çoğunuz böyle bir dergiyi çıkartmamınızın nedenini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun çok özel bir nedeni var ve bu neden bana Apple bilgisayarın kurucusu Steve Jobs’u hatırlatıyor.

melik-duyar-dan-mesaj

Apple bilgisayarın ve iPhone’un fikir babası olan Steve Jobs ve arkadaşları ilk bilgisayarları olan Macintosh’u bir garajda dizayn ederlerken, başlangıç amaçları onu satmak ve devasa bir şirket kurmak değil, “Çalışmaktan mutlu olacakları ve kendileri için ihtiyaç duyacakları mükemmel bir bilgisayar yapmaktı”. Nitekim de yaptılar. Ancak anlaşıldı ki dünyada aynı şeye ihtiyaç duyan çok sayıda insan varmış. Öyle ki, Mac bilgisayarlar o dönemde Microsoft’u oldukça sarsan bir şirket oldu. Halen dünya lideri kurumlardan biri.

MEGA BEYİN dergisinin çıkartılmasında da aynen Steve Jobs ve arkadaşlarının amaçlarına benzer bir neden var. Kendimin, çocuklarımın, ailemin, çalışanlarımın ve şirket yöneticilerimizin gelişmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğum bilgileri içinde bulabileceğim ve okumaktan zevk alacağım hayalimdeki dergiyi hayata geçirmek. Kimbilir belki de benim ihtiyaç duyduğum böyle bir hayali çok kişi paylaşıyor olabilir.

Çağımızın en büyük gücü bilgi. Elektronik çağ bilgiye ulaşmayı çok kolaylaştırdı, ancak bunun yanında ihtiyaç olanın aranıp, bulunması için taranacak bilgi miktarı devasa boyutlara ulaştı. Ayrıca bu devasa yığının büyük bir kısmı yanlış bilgilerle dolu ve çöp niteliğinde… Doğru bilgiye ulaşmak için çöpün içinde oldukça debelenmeniz gerekiyor. Siz debelenmeyle zaman harcarken üretilen çöp ve bilgi miktarı hızla artmaya devam ediyor. Zamanın çok daha değerli olduğu çağımızda ihtiyacımız olanın bir hap şeklinde bize sunulmasına neler vermezdim bilemezsiniz. MEGA BEYİN dergisi böyle bir hap olmayı hedefliyor.

Bu anlamda MEGA BEYİN dergisinin amacı Türkiye’de kendini geliştirmek ve eğitmek isteyen öğrencilere, eğitmenlere, ailelere, çocuklara, gençlere, çalışanlara, yöneticilere ve kurumlara hizmet vermek, onları bilgilendirmek ve dünyada olup bitenlerden onları çöpün içine girmeden hızla haberdar etmek.

Özet olarak, MEGA BEYİN dergisi heyecanlı bir öğrenme ve gelişme yolculuğudur diyebilirim. Bu yolculukta hayal ettiğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileklerimle…

Melik Duyar

Devamı İçin Tıklayınız