Japon Çocuk – En Uslu Çocuklar Japonya’da japon_cocuk Full view

Japon Çocuk – En Uslu Çocuklar Japonya’da

Japon çocuk – OECD’nin araştırmasına göre artık okul çocukları bundan 10 yıl öncesine kıyasla daha uslu. En uslular ise Japon çocuklar.

OECD her yıl ülkelerin eğitim performansını karşılaştıran bir araştırma yapıyor. Bu çerçevede okul yaşındaki çocukların sınıflardaki davranışları da inceleniyor.

Araştırmacılar örneklem olarak seçtikleri sınıflarda, öğretmenlerin 15 yaşındaki öğrencilerin sessiz olmasını sağlamak için ne kadar zaman harcadıklarını ölçüyor.

Japon çocuk – Bu seneki araştırmada, dünya genelinde bu sürenin ciddi oranda azaldığı görüldü. Dünya genelinde en uslu öğrencilerin ise Asya kıtasında olduğu dikkat çekti.

Raporda yaygın inanışın, çocukların giderek daha yaramaz, kontrolü zor olduğu şeklinde yaygın bir inanış olduğu, ancak bunun yanlış olduğu belirtildi. Rapordaki en uslular sıralamasındaki ilk 10’un 7’sini Asya ülkeleri oluşturuyor. Diğer üç ülke ise Doğu Avrupa’dan…

Çin ilk dörde girmeyi başarırken, İngiltere 28’inci sırada… Eğitim sisteminin başarısı konusunda genelde üst sıralarda olan İskandinav ülkeleri ise, iş öğrencilerin davranışlarına gelince listenin sonuna yerleşmiş. Örneğin Finlandiya sondan üçüncü sırada. Onu Arjantin ve Yunanistan takip ediyor.

Yorumlar

yorum

YAZAN Mega Beyin Araştırma Grubu

Yazar hakkında kısa bilgi

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.

Benzer Makaleler