• Ana Sayfa  /
  • 2.Sayı   /
  • Karar Verme Gücü – 33 Milisaniyede Karar Veriyoruz
Karar Verme Gücü – 33 Milisaniyede Karar Veriyoruz karar_verme_gucu Full view

Karar Verme Gücü – 33 Milisaniyede Karar Veriyoruz

Karar Verme Gücü – Yeni bir araştırma, insanın bir yabancıyı güvenilir bulup bulmadığına 33 milisaniyede karar verdiğini belirledi.

New York Üniversitesi’nden psikologların yaptığı yeni bir araştırma bir yabancının güvenilir olup olmadığına karar vermemizin sadece 33 mi lisan iye (0.033 saniye) sürdüğünü ortaya çıkarttı.

Journal of Neuroscience isimli dergide yayınlanan araştırmada insanların kaşları yüksek ve elmacık kemikleri belirgin olan yüzleri, kaşları düşük, elmacık kemikleri ise basık olan yüzlere kıyasla daha güvenilir bulduğu da tespit edildi.

Karar verme gücü konusunda yapılan araştırma kapsamında bir grup gönüllüden bilgisayar ortamında oluşturulmuş 300 insan yüzüne bakmalarını ve bu yüzlerin ne kadar güvenilir olduğuna karar vermelerini istendi.

Uzmanlar, “Tüm gönüllülerin karşılarındaki yüze güvenip güvenmeme kararını bilinçli bir şekilde o yüzü algılamadan çok daha önce aldığını ve bazı yüz hatlarına sahip yüzlerin tüm denekler tarafından daha güvenilir bulunduğunu” söyledi.

Yorumlar

yorum

YAZAN Mega Beyin Araştırma Grubu

Yazar hakkında kısa bilgi

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.

Benzer Makaleler