• Ana Sayfa  /
  • 1.Sayı   /
  • Sinirli Kadınlar – Dünyanın En Sinirli Kadınları Hangi Ülkede Yaşıyor?
Sinirli Kadınlar – Dünyanın En Sinirli Kadınları Hangi Ülkede Yaşıyor? sinirli_kadinlar Full view

Sinirli Kadınlar – Dünyanın En Sinirli Kadınları Hangi Ülkede Yaşıyor?

sinirli kadınlar – 21 ülkede yapılan araştırma sonuçlarına göre, dünyada en sinirli kadınların Hintli olduğu bildirildi.

Araştırmaya katılan Hintli kadınların yüzde 87’si zamanlarının çoğunu stres altında yaşadıklarını, yüzde 82’si ise dinlenmeye vakit bulamadıklarından şikâyetçi.

Dünyanın en sinirli ve stresli kadınları listesinde Türkiye 9. olurken, araştırmaya katılan kadınların yüzde 56’sı stresli olduklarını belirtti.

Uluslararası araştırma şirketi Nielsen, 21 ülkede toplam 6 bin 500 kadın üzerine yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Ankette kadınlara çalışma koşulları, stres durumu ve dinlenme vakitleri gibi sorular soruldu.

Araştırmanın sonuçlarına göre dünyanın en sinirli kadınları listesinin başında Hintliler geliyor. Araştırmaya katılan Hintli kadınların yüzde 87’si zamanlarının çoğunu stres altında yaşadıklarını, yüzde 82’si ise dinlenmeye vakit bulamadıklarını ifade etti.

Uzmanlar, Hintli kadınların sinirli olmalarının sebebini, son dönemlerde iş hayatında daha çok görev almaları ve buna paralel geleneksel aileler düzeninde de halen ağır işleri üstlenmesinde görüyor.

Nielsen’in araştırmasının sonuçlarına göre, stresli olduklarını açıklayan Hintli kadınları sırasıyla Meksikalı, Rus, Brezilyalı ve İspanyalı kadınlar takip ediyor.

sinirli kadınlar – Yine aynı araştırmada en az stres ve sinirli olduklarını söyleyen kadınlar ise Avrupa ülkelerinden İsveç ve Almanya, Uzakdoğu ülkelerinden ise Malezya, Tayland ve Güney Kore’de yaşıyor.

Araştırmada, Türkiye’de de kadınlar üzerine yapılan anketin sonuçlarına yer verildi. Dünyanın en sinirli ve stresli kadınları listesinde Türkiye 9. olurken, araştırmaya katılan kadınların yüzde 56’sı stresli olduklarını belirtti.

Nielsen’in 21 ülkede toplam 6 bin 500 kadın üzerine yaptığı anketin sonuçları ve ülkelere göre sinirli ve stresli olduklarını açıklayan kadınların yüzdesi ise şöyle:

1- Hindistan yüzde 87,

2- Meksika yüzde 74,

3-Rusya yüzde 69,

4-Brezilya yüzde 67,

5- İspanya yüzde 66,

6- Fransa yüzde 65,

7- Güney Afrika Cumhuriyeti ve İtalya yüzde 64,

8- Nijerya yüzde 58,

9- Türkiye yüzde 56,

10- Britanya yüzde 55,

11- ABD yüzde 53,

12- Japonya, Kanada ve Avustralya yüzde 52,

13- Çin yüzde 51,

14- Almanya yüzde 47,

15- Tayland ve Güney Kore yüzde 45,

16- Malezya ve İsveç yüzde 44.

Yorumlar

yorum

YAZAN Mega Beyin Araştırma Grubu

Yazar hakkında kısa bilgi

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.

Benzer Makaleler