Istanbul Yaz Okulu – Mega Hafıza Yaz Okulu Istanbul Yaz Okulu - Mega Hafıza Full view

Istanbul Yaz Okulu – Mega Hafıza Yaz Okulu

Istanbul Yaz Okulu denince “Mega Hafıza İstanbul Yaz Okulu” diğer yaz okullarından farklı bir konumda duruyor. Çünkü genel anlamda yaz okulu denince akla ilk gelen şey spor okulları. Spor okulları öğrencileri bedensel olarak eğlendirip, geliştirirken, Mega Hafıza onları eğlendirirken beyinlerini geliştirmeyi hedefliyor. Mega Hafıza özellikle yazın 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için hazırladığı beyin eğitimi programıyla onların beynini hızlı öğrenme, yaratıcı problem çözme, anlayarak hızlı okuma, konsantrasyon ve odaklanma konusunda hazırlıyor ve geliştiriyor.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİN BEYİN KAPASİTELERİNİ ARTIRMAK

Mega Hafıza İstanbul Yaz Okulu eğitimi özellikle yazın 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için hazırlanmış bir program. Her yaz İstanbul’da Taksim’de ODTÜ Mezunları Derneği’nde bir kere yapılıyor. Yazın bu programı kaçırdıysanız, bir sonraki eğitim için gelecek yazı beklemeniz gerekiyor. Amaç öğrencilerin daha hızlı, daha kolay ve daha kalıcı öğrenmelerini sağlamak. Bunu başarmak için her öğrenci zaten harika bir beyine sahip. Ancak problem şu; öğrencilerin çoğu o beyni nasıl kullanacağını bilmiyor. Bu anlamda Mega Hafıza Yaz Okulu eğitimini 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için “Beyni Kullanma Kılavuzu” olarak da adlandırmak mümkün.

Okullar sadece üretilmiş bilgileri çocukların beynine yüklemeye çalışıyor. Yükledikçe yüklüyorlar. Herkes bilgi yüklemekle meşgul. Ama hiç kimse öğrencilere bu bilgilerin beyinde nasıl tutulacağını ve bu bilgilerle nasıl yeni şeyler üretebileceklerini öğretmiyor. Çok tekrar ve ezberle çocukları bezdiriyorlar. Okul hayatı eğlenceli olmaktan çıkıyor.

İSTANBUL YAZ OKULU ÜÇ MODÜLDEN OLUŞUYOR

Mega Hafıza İstanbul Yaz Okulu eğitimi temel olarak şu üç modülden oluşuyor;

BİRİNCİ MODÜL: Zihinsel Matematik, Sayısal Hafıza Gücü & Öğrenciler için Yaratıcı Problem Çözme,

Birinci Modül - Istanbul Yaz Okulu

İKİNCİ MODÜL: Öğrenmeyi Öğrenme, Hafıza Gücü ve Öğrenciler İçin Beyin Haritaları Tekniği,

İkinci Modül - Istanbul Yaz Okulu

ÜÇÜNCÜ MODÜL: Anlayarak Hızlı Okuma, Okunanların Hafızada Tutulması ve Hatırlanmasının Sağlanması öğretiliyor.

Üçüncü Modül - İstanbul Yaz Okulu

Mega Hafıza bu üç mödülü Istanbul Yaz Okulu’nda iki eğitim başlığı altında sunuyor ve eğitim iki haftada tamamlanıyor.

MEGA HAFIZA İSTANBUL YAZ OKULU İKİ HAFTADA BİTİYOR

BİRİNCİ MODÜL” ve “İKİNCİ MODÜL” başlıkları birleştirilerek “YAZ OKULU TEKLİ EĞİTİM” başlığı altında sunuluyor. Bu eğitim iki hafta boyunca Cumartesi ve Pazar günleri hariç sabah 09:30 -12:30 arasında devam ediyor.

Mega Hafıza - İstanbul Yaz Okulu

ÜÇÜNCÜ MODÜL” de “YAZ OKULU MEGA HIZLI OKUMA KURSU” başlığı altında sunuluyor. Bu eğitim iki hafta boyunca öğleden sonraları günaşırı olarak Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 14:00 – 17:00 arasında devam ediyor.

ISTANBUL YAZ OKULU – TEKLİ EĞİTİM & İKİLİ EĞİTİM NEDİR?

Mega Hafıza İstanbul Yaz Okulu iki hafta boyunca biri sabahları, diğeri günaşırı öğleden sonraları devam eden bu iki eğitimi birlikte “İSTANBUL YAZ OKULU – İKİLİ EĞİTİM” olarak indirimli imkanlarla sunuyor. Aileler çocuklarını bu eğitimlerden istediğine gönderebilir;

Çocuğunun Zihinsel Matematik, Sayısal Hafıza Gücü, Yaratıcı Problem Çözme, Öğrenmeyi Öğrenme, Hafıza Gücü ve Beyin Haritaları Tekniği konularında gelişmesini arzu eden aileler çocuklarını sadece “YAZ OKULU TEKLİ EĞİTİM” başlığı altında sunulan sabahları devam eden eğitime gönderebilirler.

Çocuğunun Anlayarak Hızlı Okuma, Okunanların Hafızaya Yerleştirilmesi ve Gerektiğinde hatırlanması konularında gelişmesini arzu eden aileler çocuklarını sadece “YAZ OKULU MEGA HIZLI OKUMA KURSU” başlığı altında sunulan öğleden sonraları devam eden eğitime gönderebilirler.

İSTANBUL YAZ OKULU İÇİN TAVSİYE

 Bana sorarsanız, çocuğunuzu her iki eğitimi birleştirerek sunan indirimli “İSTANBUL YAZ OKULU – İKİLİ EĞİTİM”ine göndermenizi tavsiye ediyorum. Biri olmazsa, diğeri olmaz diye bir kural yok. Ancak her iki eğitimin birbirini tamamlayan eğitimler olduğunu söyleyebilirim. Şöyle ki; diyelim ki öğrenci anlayarak hızlı okumayı, okuduklarını hafızada tutmayı ve gerektiğinde hatırlamayı öğrendi diyelim. İyi ama, öğrenme sadece okuyarak olmuyor ki. Öğrencinin bazı bilgileri de dersi dinlerken öğrenmesi ve hafızasında tutabilmesi gerekmektedir. Bu beceriler anlayarak hızlı okuma modülünde değil, diğer modülde öğrenilmektedir. Yine sayısal beceriler ve yaratıcı problem çözme becerileri anlayarak hızlı okuma eğitiminin kapsamı içinde değildir.

Bu yazımdan çocuğunuzu yazın spor okuluna göndermeyin diye bir sonuç çıkarmayın lütfen. Söylediğim şey şu; yaklaşık üç buçuk aylık yaz tatilinin iki haftasını ‘İstanbul Yaz Okulu Beyin Eğitimi’ne ayırın. Geri kalan zamanı da spora ayırın. Unutmayın, çağımızda iki şey çok önemli; (1) Çağımızda gelecek beynini iyi kullananların olacaktır, (2) Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

(İstanbul Yaz Okulları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız)

MEGA HAFIZA YAZ OKULU

 Umarım bu yaz çocuğunuzun iki haftasını ayırır ve beyin kapasitesini bir sonraki öğretim yılı için donanımlı hale getirirsiniz.

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
© 2018 – MEGA HAFIZA – Beyin Temelli Eğitimler ve Setler
ÜCRETSİZ ÜYE OLUN – www.MegaHafiza.com

Yorumlar

yorum

YAZAN Melik Duyar

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.

Benzer Makaleler