• Ana Sayfa  /
  • 1.Sayı   /
  • Sihirli Çakıl Taşları – Kişisel Gelişim Hikayesi
Sihirli Çakıl Taşları – Kişisel Gelişim Hikayesi Sihirli Çakıl Taşları Full view

İlham Veren Hikayeler

Sihirli Çakıl Taşları – Kişisel Gelişim Hikayesi

Sihirli çakıl taşları –  Merhaba, Ben Melik Duyar.

“Yarışmak ve En İyi Olmak…”

Bu ifadeyi hep sevmişimdir. Başarılı olmak isteyenler yarışmaların ve rekabetin gerektirdiklerini bir yaşam tarzı olarak seçtiklerinde hep başarılı olacaklardır. Bugün benim de, hangi alanda olursa olsun, başarılı olmak isteyenlere anlatılacak özel bir hikayem var. Bu hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Hikayenin adı;

SİHİRLİ ÇAKIL TAŞLARI

BU KİŞİSEL GELİŞİM HİKAYESİNİ OKUMAK YERİNE, SAYFANIN ALTINDAKİ HİKAYENİN VİDEO FİLMİNİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.

İki arkadaş yaya olarak dünya turuna çıkarlar. Tüm ihtiyaçlarını sırt çantalarına doldururlar ve günlerce seyahat ederler. Bu ağır sırt çantalarının altında her akşam oldukça yorgun düşmektedirler.

Yine yorgun bir günün akşamında, bitkin halde bir deniz kenarında çadır kurup derin bir uykuyu hayal ederlerken, birdenbire gökyüzünde ruhani bir ışık belirir ve bunlara yaklaşmaya başlar. Bu ışığı gören kahramanlarımız şaşkınlıkla birbirlerine bakarken, birden bu ışık demetinden şöyle bir ses duyarlar;

“Bu gece deniz kenarındaki çakıl taşlarından biraz toplayıp, sırt çantanıza koyun! Ayrıca yarın tüm gün seyahatinizde bu taşları da beraberinizde taşıyın. Eğer bu dediklerimi yaparsanız, yarın akşam her ikinizin de hem çok sevineceği, hem de çok üzüleceği bir haber vereceğim. ”

… ve ışık kaybolur.

İki arkadaş bu mesaja çok kızarlar. “Bu kadar yorgunluğun üzerine bir de çakıl taşları topla ve yarın tüm gün taşları da sırtında taşı!” diye homurdanırlar. Buna rağmen her ikisi de çakıl taşlarını toplayarak çantalarına yüklerler. Çünkü ertesi gece verilecek olan haberi her ikisi de merak etmektedir.

Ertesi gece olur. İki arkadaş tüm gün boyunca çantalarında ilave olarak çakıl taşlarını da taşıdıkları için fazlasıyla yorgun düşmüşlerdir.

Uykuları geldiği halde uyuyamazlar. Her ikisi de çıkacak ruhani ışığın vereceği haberi beklerler. Ancak ne ruhani ışık ortaya çıkar, ne de bir mesaj gelir.

İki arkadaş çok kızarlar. “Aldatıldık…” diye düşünürler. Oldukça geç bir saatte, artık umutlarını kaybettiklerinde, “Hiç olmazsa şu çakılları çantamızdan boşaltalım. Bir de yarın enayi gibi onları tekrar taşımayalım” diye çantalarını açarlar.

Açmalarıyla birlikte, bir de ne görsünler: Çantalarındaki tüm çakıl taşları elmasa dönüşmüştür.

İki arkadaş çok sevinirler. Çünkü artık çok sayıda ve çok kıymetli elmasları vardır. Çakıl taşlarını taşımaktan şikayet eden bu iki arkadaş bu kez de “Neden dün çantamıza daha çok çakıl taşı yüklemedik” diye düşünerek çok üzülürler.

Bu kişisel gelişim hikayesinin mesajı şudur. Bugün elde edeceğiniz başarılarınız, daha önce ne kadar çok çalıştığınıza veya bir başka deyişle ne kadar çok çakıl taşı taşıdığınıza bağlıdır. Şüphesiz yarın nerede olacağınızı da bugün sırtınızda ne kadar çok çakıl taşıdığınız belirleyecektir.

Başarı Dileklerimle,

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
Dünya Hafıza Olimpiyatları Başkanı
© 2009 – Melik Duyar – Mega Hafıza Ltd.

Not: Melik Duyar’ın diğer eğitimleri ve kitapları için aşağıdaki web adreslerini ziyaret edebilirsiniz;

MEGA HAFIZA – Mega Hafıza Setleri

MEGA EĞİTİM – Beyin Temelli Eğitimler

MEGA ARİTMETİK – 5 ile 12 Yaş Arası Çocuklar İçin Beyin Egzersizleri

MEGA SHOP – Mega Hafıza Online Alışveriş Sitesi

MEGA İNOVASYON – Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon

KİŞİSEL GELİŞİM – Kişisel Gelişim Makaleleri

HIZLI OKUMA – Ücretsiz Hızlı Okuma Eğitimi

MEMORIAD – Dünya Beyin Sporları

MEGA VİTAMİN – Vitaminler, Mineraller ve Gıda Destek Ürünleri

MEGA ZEKA – Zeka Oyunları ve Zeka Oyuncakları

Yorumlar

yorum

YAZAN Melik Duyar

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.