Zeki Bir Kadınla Evlenmek İster misiniz? Zeki Bir Kadınla Evlenmek - Zeki Bir Kadınla Evlenmek Avantaj mı, Dezavantaj mı? Full view

Zeki bir kadınla evlenmek ister misiniz?

Zeki Bir Kadınla Evlenmek İster misiniz?

Zeki bir kadınla evlenmek – “Eşim zeki olmalı”, diyorsanız haklısınız. “Yok, benim eşimin zeki olması gerekmez” düşüncesindeyseniz, bunu bir daha düşünün. Çünkü zeki bir kadınla evlenmek oldukça avantajlı. Yeni bir araştırmaya göre, zeki bir hanımla evli olan erkeklerin hem ömrü uzun oluyor ve hem de mutlu bir yaşam sürüyorlar.

The University of Aberdeen’de yapılan bir araştırmaya göre, zeki bir hanımla evli olmanın dejeneratif hastalıklara karşı sağlıklı kalma ve hayatını mutlu bir şekilde geçirme açılarından etkisi işleniyor. Ancak küçük bir sorun var; evlenilecek bayanın zeki olup olmadığı nasıl anlaşılacak? Eğitimli olup olmadığından mı? Varlıklarının çokluğundan mı?

Araştırmacılar, fiziksel güzelliğin ruha gömülmüş bir estetik olduğunu ileri sürüyorlar ve  yetişme biçiminin fiziksel bakımla birleştiğinde zekanın sadece akılsal değil, ruhsal açıdan da oluşan bir güzellik olduğunu savunuyorlar.

ŞÜPHESİZ ZEKİ BİR KADINLA EVLENMEK BAZEN HÜSRAN DA YARATABİLİR!

Yeri gelmişken Einstein’den de bir aktarma yapalım:

Ünlü Einstein’ nın hanım hayranları çoktu. Bir gün ona bir güzel hanım bir teklifle çıkagelmiş. “Saygın insan Einstein, benim gibi güzel bir hanımla evlenir misin? Görüyorsun ki ben çok güzelim, sense zekisin. Doğacak çocuğumuzu düşünebiliyor musun? Zekâsı sana, güzelliği bana çektiği takdirde ne muhteşem bir çocuğa sahip oluruz. Değil mi?

Einstein kibarca cevaplamış: “Güzel bayan, bu teklifinize teşekkür ederim. Lakin böyle bir evlilik durumunda sizin umduğunuzun tersi çıkarsa ne yaparız?

Yorumlar

yorum

YAZAN Bestami Çiftçi

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.